APHETA 3

Od ponad 15 lat Rega doskonali swoje unikalne konstrukcje wkładek MC. Jesteśmy pionierami w dziedzinie projektowania i produkcji systemów cewka-magnes w których nie stosujemy tłumienia, w połączeniu z bezspoinowymi korpusami o wysokiej integralności strukturalnej. W ostatnich latach udało nam się zaprojektować wyjątkowo mocne i bardzio małe magnesy ziem rzadkich. 15-letnia ewolucja konstrukcji przy użyciu najnowszych procesów produkcyjnych daław rezultacie niezwykle udaną wkładkę Apheta 2. W modelu Apheta 3 przesunęliśmy kolejną granicę – od kilku lat stosujemy najnowocześniejsze szlify „Fine Line ”, zamontowane pod kątem 90 stopni (ta sama technika zastosowana została w naszym referencyjnym modelu Aphelion 2). Zabiegi te zaowocowały umiejętnością wydobywania przez Aphetę 3 jeszcze więcej informacji z płyty, co przekłada się na jeszcze więcej muzyki.

Unikalny projekt

Apheta 3 jest korzysta z magnesów neodymowych o bardzo mocnym polu magnetycznym i z cewki  ręcznie nawijanej na żelazny krzyż, który jest o pięćdziesiąt procent mniejszy niż w modelu “2′. Redukcja wagi pozwoliła nam na większą swobodę śledzenia informacji zapisanych w rowku płyty. System Apheta 3 mieści się w przeprojektowanym, jednoczęściowym, anodowanym aluminiowym korpusie. Jest on chroniony przez zaprojektowaną w systemie CAD, przydymioną sztywną osłonę, która chroni cienkie przewody wewnątrz. Dzięki temu montaż jest bezpieczny i wolny od ryzyka uszkodzenia wkładki. Apheta 3 jest idealnym partnerem dla najnowszych gramofonów Planar 8 i Planar 10. Wkładka ta może być dostarczona z montażem fabrycznym po obniżonej cenie. Zapytaj sprzedawcę o szczegóły.

KLUCZOWE CECHY

  • Szlif “FineLine”, igła typu “nude”
  • Żelazny mikro-krzyż dla cewek
  • Mocne, niestandardowe magnesy neodymowe
  • Wysokiej klasy przewody
  • Aluminiowy jednoczęściowy korpus obrabiany na maszynach CNC
  • Dożywotnia gwarancja na wady produkcyjne

Konstrukcja wkładek MC firmy Rega jest wyjątkowa w swoim podejściu do konstrukcji generatora o ultraniskiej masie. Cechą szczególnąjest to, że nie jest on tłumiony (nie ma drutu wiążącego). Konstrukcja ta nazuje na unikalnym, romboidalnym trzpieniu wspornika współpracującego ze specjalnie zaprojektowanym systemem magnesów neodymowych firmy Rega. Tego typu konstrukcja wymaga korpusu zaprojektowanego z zerową tolerancją. Korpusy wkładek Apheta 3 są wykonywane z jednego kawałka najwyższej jakości aluminium. Jest to trudny i kosztowny proces, którego osiągnięcie wymaga wieloletniego doświadczenia.

Konwencjonalne wkładki MC wykorzystują stalowy system zawieszenia (drut wiązałkowy), który wytwarza rezonans HF o wysokiej amplitudzie (zwykle około 8-12 kHz). Taki rezonans jest niedopuszczalny i zwykle jest tłumiony przez elementarny kawałek gumy piankowej. Jednak własności mechaniczne gumy piankowej pogarszają się z czasem,przez co nie może zapobiec wibracjom i „dzwonieniu” całej konstrukcji. Specyfika i regulacja drutu wiążącego i tłumienia określają, czy wkładka jest słabo wytłumiona (jasna), czy nadmiernie wytłumiona (ciepła i basowa). Rzadko udaje się osiągnąć złoty środek. Zachęciło to Regę do pójścia w nowym kierunku inspirowanym nowoczesnymi materiałami i podstawowymi prawami magnetyzmu. Apheta 3 nie jest tłumiona przy pomocy drutu wiązałkowego ani tłumika piankowego. Miłośnicy wkłądek MC mogą wreszcie odpocząć – wraz z modelemApheta 3 otrzymają superczyste wysokie częstotliwości w połączeniu z mocnym, zwartym basem.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Nacisk igły 1,9 – 2,0 g
Impedancja obciążenia
100 Ω
Impedancja wewnętrzna 10 Ω
Znamionowe napięcie wyjściowe 350 μV
Balans między kanałami ≥ 20 μV
Separacja między kanałami
≥ -29 dB
Waga 6 g

USTAWIENIA DLA PRZEDWZMACNIACZY MC Z REGULOWANYM OBCIĄŻENIEM

Impedancja obciążenia
100 Ω
Pojemność obciążenia
1000 pF
Wzmocnienie Wysokie (pozycja „On” dla przedwzmacniaczy gramofonowych Rega)

Ania gra olbrzymią, bez wysiłku trójwymiarową grą.

HIFI CHOICE