ELICIT MK5

NOWOŚĆ

Całkowicie nowy zintegrowany wzmacniacz stereo Elicit MK5 został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami. Mieszczący się w naszej najnowszej niestandardowej obudowie, aby dopasować się do reszty serii Rega, nowy MK5 opiera się na poprzednich konstrukcjach Rega, wykorzystując nasz wielokrotnie nagradzany obwód wzmacniacza mocy klasy A/B, aby dostarczyć potężne 105 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω (127 W na 6 Ω). Nasi inżynierowie zaprojektowali nowy obwód Rega DAC oferujący łączność cyfrową i większą integrację z wieloma innymi produktami. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby włączyć wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM, a wejście słuchawkowe zostało skonfigurowane w taki sposób, aby przełączanie głośników odbywało się za pomocą przekaźnika wyciszania wyjścia, aby uniknąć blokowania ścieżki sygnału.

Serce Twojej muzyki

Nowy Elicit MK5 odwołuje się do dziesięcioleci doświadczenia w projektowaniu elektroniki. Jest to złożona mieszanka trzech naszych najbardziej udanych produktów, która obiecuje dostarczyć duży dźwięk, moc, funkcje i styl. Elicit MK5 jest w stanie z łatwością sterować trudnymi głośnikami i doskonale zintegruje się z każdym systemem audio, oferując szeroki zakres opcji połączeń. Oprócz wejścia liniowego, cyfrowego i wysokiej jakości wejścia gramofonowego z ruchomym magnesem (MM), znajdziesz również funkcję wyjścia przedwzmacniacza, wejścia bezpośredniego, pętli nagrywania i wydajnego wejścia słuchawkowego.

KLUCZOWE CECHY

  • 105 W na kanał przy 8 Ω
  • Wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy z ruchomym magnesem
  • 2 x wejścia cyfrowe – 1 x optyczne i 1 x współosiowe
  • Wysokowydajny obwód Rega DAC dla wejść cyfrowych
  • 4 wejścia liniowe
  • Wejście słuchawkowe
  • Wejście bezpośrednie
  • Wejście nagrywania
  • Nowy zaawansowany przedwzmacniacz
  • Potencjometr głośności Alps
  • Wyłącznik termiczny
  • Dożywotnia gwarancja na wady produkcyjne

Elicit MK5 ma teraz inne cechy konstrukcyjne zaczerpnięte bezpośrednio z wysoko cenionego wzmacniacza Aethos. Znajdziesz ten sam dyskretny obwód przedwzmacniacza oparty na FET, a także potencjometr głośności Alps został wprowadzony w celu dalszej poprawy brzmienia i wydajności technicznej. Jak można się spodziewać, szczególną uwagę zwrócono na dobór kluczowych komponentów audio. W całym projekcie zastosowano układy dyskretne, wysokiej jakości przekaźniki, kondensatory polipropylenowe i tranzystory wyjściowe Sanken.

Wejścia cyfrowe izolowane galwanicznie/optycznie wykorzystują układ scalony odbiornika Wolfson S/PDIF, aby zapewnić wyjątkową szczegółowość i przejrzystość z dowolnego podłączonego źródła. Wyjście dostarczane jest przez zaprojektowany przez Wolfson DAC i dyskretny układ przetwornika liniowego Regi. Nowy Elicit MK5 odwołuje się do dziesięcioleci wielokrotnie nagradzanego doświadczenia w projektowaniu wzmacniaczy i obwodów cyfrowych, których kulminacją jest doskonale zaprojektowana równowaga niezawodności, łączności, a przede wszystkim dokładnego odtwarzania muzyki.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wyjścia mocy przy znamionowym napięciu zasilania 230/115 V 105 W na kanał przy 8 Ω
127 W na kanał przy 6 Ω
162 W na kanał przy 4 Ω
Obsługiwane częstotliwości próbkowania 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz
Obsługiwane głębokości bitowe 16 do 24 bitów
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 432 x 82 x 340 mm
Waga 12,5 kg

Rega w nowym Elicit połączyła muzykalność z prawdziwym poczuciem dynamiki,
co może zamienić krótkie odsłuchy w znacznie dłuższe. Zostałeś ostrzeżony!

CHRIS KELLY

THE.EAR.NET

Nagroda Editors Choice — The Ear.net, czerwiec 2022 r.

Nagroda Hi-Fi Choice – czerwiec 2022

AV Forum - Best Buy - czerwiec 2022

Źródło Hi-Fi i muzyka Czerwiec 2022

What Hi-Fi? 5 gwiazdek, lipiec 2022

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Wszystkie produkty Rega posiadają dożywotnią gwarancję na wady fabryczne. Każdy produkt, który tworzymy, jest projektowany i montowany w Wielkiej Brytanii w najwyższym możliwym standardzie. Niniejsza gwarancja obejmuje oryginalne potwierdzone wady produkcyjne. Niniejsza gwarancja nie obejmuje zużycia. Wszelkie nieautoryzowane modyfikacje lub nieprzestrzeganie zaleceń Rega mogą spowodować unieważnienie gwarancji.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby uzyskać szczegółowe informacje o gwarancji dla konkretnego produktu. Twoje prawa ustawowe pozostają nienaruszone.