EXACT

Exact to nasza najlepsza wkładka MM. Zbudowana została z najmniejszymi osiągalnymi tolerancjami i przy użyciu zaawansowanego szlifu Vital (złożony szlif typu “fine line” wykonana z pojedynczego diamentu). Ten zaawansowany profil gwarantuje wydobycie większej ilości muzyki z winyli, ponieważ lepiej pasuje on do rowka płyty, dzięki czemu odczytuje z niego większą ilość informacji. Dostępny w fabrycznym mocowaniu w modelu Planar 6, jest też idealnym partnerem dla gramofonów Planar 3 i Planar 8.

Exact znaczy ‘dokładny’

Każda wkładka Exact wykorzystuje parę najwyższej klasy cewek nawijanych przez nas samodzielnie w naszej fabryce. Wybrany zestaw cewek jest starannie montowany w niestandardowym przyrządzie, który pomaga osiągnąć najmniejszą możliwą przerwę międzybiegunową w systemie ruchomych magnesów. Udało się nam w niej uzyskać wyjątkowo dobry balans między kanałami na poziomie ±0,1 mV. To dlatego Exact zapewnia najlepszy obraz stereo i najwyższe napięcie wyjściowe w naszej gamie wkładek MM. Proces testowania magnesów, który przeprowadzamy, trwa trzy razy dłużej niż w przypadku innych modeli magnesów, ale większa dokładność jest warta wysiłku, ponieważ dzięki niej otrzymujemy precyzyjny bas i dźwięczną górę pasma. Dodanie unikalnego trzypunktowego systemu mocowania naszego projektu, który automatycznie ustawia overhang i poprawia sztywność mocowania do główki ramienia w ramionach Regi, jest tylko wisienką na torcie. ​​Exact jest naszą topową wkładką MM.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Wkładka wykonywana ręcznie
  • 3-punktowe mocowanie Rega
  • Szlif “vital” nude diamond
  • Aluminiowy wspornik
  • Optymalny, ręcznie regulowany, precyzyjny balans między kanałami zapewniający optymalny obraz stereo
  • Dokładny balans między kanałami ±0,1 mV
  • Dożywotnia gwarancja na wady produkcyjne

NAPRAWA WKŁADEK

Unikalna konstrukcja obudów wkładek Rega pozwala na poprawę dźwięku, eliminując mechaniczne połączenie między elementem, w którym mocowana jest igła a korpusem wkładki. Dzięki temu poprawia się zdolność śledzenia ścieżki i stabilność igły. Jeśli uszkodzisz lub zużyjesz swoją wkładkę Rega, po prostu zwróć ją swojemu dealerowi Rega, a on dostarczy ci odbudowaną wkładkę wyposażoną w nowy wspornik, igłę i zawieszenie. Każda odbudowana wkładka jest testowana przez dwa dni, podobnie jak nowe wkładki. W przypadku wymiany wkładki od innego producenta, będącej odpowiednikiem naprawianej wkładki, naprawa zostanie wykonana w zredukowanej cenie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Napięcie wyjściowe 6,8 – 7,2 mV
Szlif igły Vital – złożony, precyzyjny szlif igły wykonanej z diamentowego elementu o kwadratowym przekroju.
Mocowanie 3-punktowe mocowanie​ Rega
Cewki Nawiniete równolegle cewki o precyzyjnej specyfikacji
Kolor Żółty
Nacisk igły 1,75 g
Impedancja 47 kΩ
Pojemność 100 pF