KYTE

NOWOŚĆ

Zanurz się w oszałamiająco naturalnym brzmieniu kolumn Kyte. Zostały one skrupulatnie zaprojektowane, aby zapewnić prawdziwy dźwięk Regi w przystępnej cenie. Wykorzystując nasz własny głośnik wysokotonowy ZRR i ręcznie wykonaną parę głośników nisko-średniotonowych Rega MX-125, ten kompaktowy głośnik podstawkowy będzie wspaniałym uzupełnieniem każdego systemu audio.

Poznaj dźwięk Regi

Doświadcz prawdziwego brzmienia komponentów Regi dzięki nowemu systemowi głośników Kyte. Kyte są ręcznie montowane w naszej fabryce przy użyciu naszej unikatowej obudowy z żywicy fenolowej. Wewnątrz znajdują się płytki ceramiczne i starannie zaprojektowane usztywnienia poprzeczne, które sprawiają, że obudowa jest wyjątkowo sztywna. Zapobiega to niepożądanym rezonansom zakłócającym pracę przetworników i poprawia zarówno dynamikę, jak i jakość niskich tonów. Kyte są łatwe do ustawienia i są dostarczane z opcjonalną podstawką, aby umożliwić różne pozycjonowanie, dając użytkownikowi większą elastyczność. Dostępny jest specjalnie zaprojektowany adapter do montażu na podstawkach (sprzedawany oddzielnie), który umożliwia korzystanie z szerokiej gamy podstawek innych firm.

GŁÓWNE CECHY

  • Niestandardowa obudowa z żywicy fenolowej
  • Unikalna konstrukcja z płytkami ceramicznymi i usztywnieniami wewnętrznymi
  • Ręcznie wykonywany głośnik nisko-średniotonowy MX-125
  • Zaprojektowany przez Regę głośnik wysokotonowy ZRR
  • Konstrukcja bas-refleks, porty z tyłu
  • Zaprojektowane i wyprodukowane w Wielkiej Brytanii
  • Dostępny adapter do montażu na podstawkach (sprzedawany oddzielnie)
  • Dożywotnia gwarancja na wady produkcyjne

Wykończenie:  czarny matowy

Fani Regi wiedzą, że zawsze kwestionowaliśmy marketing i rozwiązania innych firm związane z gramofonami. Eksperymenty i badania pozwoliły nam obalić rozpowszechnione przekonania i wykorzystać prawdziwą inżynierię do produktów bijących pod względem jakości dźwięku w rozsądnych cenach produkty innych firm. Jednak rynek głośników jest zupełnie inny, ponieważ bazuje on na poważnych badaniach naukowych i inżynierii. Sukces wielu firm zależy więc od potężnego marketingu, wysokich budżetów reklamowych (na które Rega wydaje zero) i zachęt finansowych dla sprzedawców. Fundusze, które większość firm produkujących głośniki wydałaby na marketing, Rega przeznaczyła na badania i rozwój, aby uzyskać całkowicie unikalną konstrukcję obudowy i nasz własny głośnik wysokotonowy oraz przetwornik nisko-średniotonowy z czterowarstwową cewką. We własnym zakresie produkujemy nawet i montujemy nasze komponenty do zwrotnic.

Dlaczego więc fenolowe obudowy? Historycznie akceptowaną konstrukcją głośnika była prostokątna obudowa z forniru drewnianego, która uzupełnia drewniane meble domowe.

Rynek zawsze domagał się, aby głośniki były meblami i od lat 90. europejscy producenci mieli do wyboru dalekowschodnią produkcję lub zawyżone ceny drewnianych obudów do samodzielnego montażu. Jednak w ostatnich czasach świat zmienił sposób postrzegania dizajnu i zainwestowano duże pieniądze w nowoczesne kształty i wykorzystanie nowych materiałów. Plastikowe obudowy głośnikowe formowane wtryskowo nie są niczym nowym, ale elastyczne formowane plastikowe obudowy zostały zarezerwowane dla świata PA lub małych głośników biurkowych, gdzie wygoda i mobilność miały priorytet przed jakością dźwięku. Ta nowa akceptacja dla funkcjonalnych kształtów szafek innych niż drewno pozwoliła firmie Rega na spełnienie jej długoterminowego marzenia. Poczyniliśmy ogromny inwestycje w formowanie wtryskowe sztywnej termoutwardzalnej żywicy fenolowej i współpracowaliśmy ze znaną brytyjską firmą, aby to osiągnąć. Dużą zaletą tego rozwiązania jest naturalna sztywność żywicy fenolowej, która została dodatkowo wzmocniona płytkami ceramicznymi i złożoną wewnętrzną strukturą. Ta wyjątkowa konstrukcja obudowy została osiągnięta za jedną trzecią ceny innych brytyjskich głośników wysokiej jakości.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Budowa 2-drożna
Projekt obudowy Bas-refleks, porty z tyłu
Budowa Żywica fenolowa
Impedancja Nominalnie 6 Ω
Czułość 89 dB
Głośnik wysokotonowy Rega ZRR
Głośnik nisko-średniotonowy Rega DX-125
Moc ciągła 80 W na kanał (liczba ta ma charakter wyłącznie orientacyjny, ponieważ zależy od jakości zastosowanego wzmacniacza).
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 325 x 188 x 232 mm
Waga (szt.) 3,73 kg

Tone Audio Kyte recenzja wrzesień 2021

Recenzja Ear.net Kyte wrzesień 2021

Recenzja HI FI & Stereo - Kyte Loudspeaker, czerwiec 2021

Stereo+ Produkt Roku 2021/2022 (Norwegia)

Recenzja głośnika Kyt, maj 2021

Recenzja głośnika Kyte, luty 2021

Nagroda Stereo+ Kyte (Norweigan)