OSIRIS

REF

Osiris jest zwieńczeniem 32-letniego doświadczenia w rozwoju wzmacniaczy tranzystorowych. Bezkompromisowy, superwysoka wydajność, 162 W przy 8 Ω (250 W, 4 Ω), wzmacniacz dual mono umieszczony w niestandardowej aluminiowej obudowie Rega CNC.

Flagowy wzmacniacz zintegrowany Regi

Zaprojektowany wokół „minimalistycznego” wzmacniacza mocy o wysokim wzmocnieniu i topologii obwodu „pasywnego przedwzmacniacza”, pasywnej regulacji głośności i pojedynczego stopnia wzmocnienia mocy między wejściem a głośnikami, Osiris oferuje niezrównaną wydajność i jakość wykonania. Osiris został zaprojektowany jako idealny partner dla reszty zakresu referencyjnego, takiego jak Isis CDP, Valve Isis CDP i przedwzmacniacz gramofonowy Aura MC .

KLUCZOWE CECHY

  • 162 W na kanał przy 8 Ω
  • 4 wejścia liniowe
  • 1 zbalansowane wejście przez XLR
  • Referencyjny pilot zdalnego sterowania CNC
  • Wejście bezpośrednie
  • Nagraj się
  • Referencyjny przewód zasilający
  • Dożywotnia gwarancja na wady produkcyjne

TECHNOLOGIA
Osiris wykorzystuje niski poziom zniekształceń, wysoką liniowość i wspólny stopień sterowania wzmacniacza napięcia bazowego o szerokości pasma. Ten typ symetrycznej topologii obwodu zapewni niezbędne wahania napięcia, aby umożliwić Osirisowi wysterowanie dowolnego systemu głośnikowego przy minimalnych zniekształceniach. Osiem tranzystorów wyjściowych Sanken 200 W jest wykorzystywanych w „potrójnym” wysokoprądowym stopniu wyjściowym, dzięki czemu Osiris może z łatwością sterować nawet najbardziej niewygodnymi systemami głośnikowymi. Wzmacniacz wejściowy różnicowy z kaskadą wykorzystuje dwa niskoszumowe generatory prądu referencyjnego LED. Poziomy sprzężenia zwrotnego w pętli otwartej i zamkniętej oraz komponenty produktu są zoptymalizowane, aby zapewnić ścisłą i kontrolowaną scenę dźwiękową, szczególnie na końcu pasma audio o niskich częstotliwościach. Kondensatory Nichicon klasy audio są używane w pozycjach obejścia i odsprzęgnięcia. Kondensatory elektrolityczne zostały w razie potrzeby zbocznikowane kondensatorami poliestrowymi, co poprawia wydajność HF. W stopniu wyjściowym zastosowano rezystory mocy SM o niskiej indukcyjności.

ZASILACZ
Osiris wykorzystuje dwa niskoszumne, specjalnie zaprojektowane transformatory toroidalne 400 VA, wykorzystujące wysokiej jakości, w pełni spajany materiał rdzenia. Transformatory są montowane do obudowy przy użyciu innowacyjnej techniki montażu firmy Rega, która eliminuje przenoszenie szumów z transformatora do przypadku, gdy transformatory pracują w trudnych warunkach sieci (linia) z wysokimi poziomami asymetrycznych zniekształceń sieci (linia). Transformatory te w połączeniu z kondensatorami wygładzającymi Rega K-Power o pojemności 40 000 mikrofaradów na kanał zapewniają więcej niż wystarczającą ilość prądu do napędzania najtrudniejszych obciążeń. Wszystkie zasilacze wykorzystują diody prostownicze o szybkim odzysku. (Szybkie diody generują mniej szumów przełączania o wysokiej częstotliwości, co powoduje czystszy prąd stały). Stopnie wejściowe i przetworniki niskiego poziomu są zasilane z regulowanego, symetrycznego zasilacza śledzącego z napięciem odniesienia o niskim poziomie szumów, który zapewnia w pełni stabilizowane napięcie o niskim poziomie szumów, zapewniając najwyższy poziom czystości dźwięku. Wszystkie dedykowane zasilacze audio zasilają tylko obwody audio. Obwody przełączania wejść, wyświetlacz i mikrokontroler oraz obwody zabezpieczające mają własne dedykowane źródła zasilania, dzięki czemu ścieżka sygnału audio jest tak czysta, jak to tylko możliwe.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Moc wyjściowa 160 W na kanał przy 8 Ω
Czułość wejściowa 160 W przy 8 Ω, 250 W przy 4 Ω
Gain 44 dB
Record out 215 mV na 100 kΩ
Pasmo przenoszenia 10 Hz (-1,7 dB punkt)
THD & Noise Mniej niż 0,05%
Pobór energii 560 W przy 1125/230 V
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 434 x 122 x 350 mm
Waga 25,6 kg

Ale to, co sprawia, że ​​Rega jest tak wyjątkowa – tak naturalna i jednocześnie magiczna – to to,
że nieustannie dostarczają strumienie informacji kontekstowych, które pomagają uczynić muzykę
bardziej zrozumiałą, bogatszą w znaczenie.

CHRIS MARTENS

HI-FI+