SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Bateria 9 V – preinstalowane

 

ZESTAW STROBOSKOPOWY

To akcesorium jest przeznaczone do oceny prędkości dowolnego gramofonu. Ręczna jednostka stroboskopowa generuje pulsacyjne źródło światła o częstotliwości 100 Hz do użytku z dostarczonym 180-liniowym dyskiem stroboskopowym.

Zaprojektowany jako idealny partner dla zasilacza Rega Neo z regulacją prędkości . Wystarczy umieścić dostarczony dysk stroboskopowy bezpośrednio na macie gramofonu. Gdy odtwarzacz pracuje z prędkością 33⅓, 45 lub 78 obr./min, przytrzymaj diodę stroboskopową bezpośrednio nad liniami, aby ocenić prędkość gramofonu.

Jak korzystać ze stroboskopu Rega

  • Gdy gramofon obraca się i prędkość ustawiono na 33⅓ RPM, umieść dysk stroboskopowy nad wrzecionem płyty bezpośrednio na macie gramofonu.
  • Trzymaj stroboskop około 2-3 centymetry od linii na dysku. 
  • Jeśli linie zamarzają i pozostają stabilne, oznacza to, że obrotnica pracuje z prawidłową prędkością.
  • Jeśli linie na płycie poruszają się powoli zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oznacza to, że gramofon pracuje szybko.
  • Jeśli linie na dysku poruszają się powoli w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, oznacza to, że gramofon pracuje wolno.
  • WSKAZÓWKA: Aby zapewnić dokładny odczyt, zaleca się trzymanie punktu odniesienia, takiego jak końcówka ołówka, blisko linii podczas obracania, aby łatwo określić, czy linie są stabilne, czy obracają się.
  • Jeśli twój gramofon lub zasilacz są regulowane, możesz korygować prędkość gramofonu, aż linie będą stabilne.

Jak korzystać ze stroboskopu Rega

Jeśli twój gramofon nie jest regulowany, najpierw wypróbuj nowy pasek napędowy. Paski napędowe mogą z czasem się rozciągać, powodując niewielkie wahania prędkości. Znaczące wahania prędkości są bardziej prawdopodobne w przypadku problemów mechanicznych. Sprawdź olej łożyskowy w piaście centralnej. Jeśli twój gramofon Rega wykorzystuje stalowe łożysko kulkowe, upewnij się, że znajduje się ono wewnątrz mosiężnej obudowy łożyska (nie używane w RP8 lub RP10 ). Skontaktuj się ze sprzedawcą lub dystrybutorem firmy Rega, jeśli potrzebujesz serwisu lub części.

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Na wszystkie produkty marki Rega udzielamy ograniczonej, dożywotniej gwarancji.

Każdy z naszych produktów jest projektowany i montowany w Wielkiej Brytanii zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami. Niniejsza gwarancja obejmuje potwierdzone wady produkcyjne. Gwarancja nie obejmuje zużycia, ani części, które są uważane za materiały eksploatacyjne. Wszelkie nieautoryzowane modyfikacje lub nieprzestrzeganie zaleceń firmy Rega zawartych w instrukcji obsługi produktu mogą spowodować utratę gwarancji. Ze względu na lokalne przepisy obowiązujące w danym kraju zakres gwarancji może się różnić. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące gwarancji, skontaktuj się ze sprzedawcą lub dystrybutorem firmy Rega. Niniejsza gwarancja nie ma wpływu na Twoje prawa ustawowe.