AYA

NOWOŚĆ

Rozwijane przez ponad dziesięć lat przez zespół projektantów Rega pod przewodnictwem naszego założyciela Roya Gandiego, głośniki AYA obiecują dostarczyć szczegółowe, zrównoważone brzmienie, bez względu na gatunek muzyki, którą zdecydujesz się odtwarzać. Korzystając z zaprojektowanych przez Regę, ręcznie wykonywanych przetworników, w połączeniu z naszym głośnikiem wysokotonowym ZRR i nową zwrotnicą, nasi inżynierowie dopracowali każdy aspekt, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku.

Łamanie konwencji

Po dekadzie prób i rozwoju powstają głośniki Rega AYA. Umieszczone w unikalnej obudowie wyprodukowanej w Wielkiej Brytanii, wykonanej z GRC (cement wzmacniany włóknem szklanym), włókna szklane, które tworzą konstrukcję, zmniejszają wagę, jednocześnie zwiększając integralność strukturalną tego 2,5-drożnego głośnika. Ta technika tworzy idealną obudowę głośnika, która poprawia wydajność, oferując jednocześnie wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Dzięki połączeniu nowej konfiguracji obudowy i przetwornika głośniki AYA zapewniają dokładne brzmienie basów oraz charakterystyczną dla Regi średnicę i szczegółowe wysokie tony.

KLUCZOWE CECHY

  • Indywidualna obudowa GRC (cement wzmacniany włóknem szklanym)
  • Obudowa pasmowo-przepustowa
  • System 2,5-drożny
  • Wysokotonowy głośnik Rega ZRR
  • 5-calowy ręcznie wykonany przetwornik basowy MX-125
  • 7-calowy ręcznie wykonany przetwornik basowy RR7.8
  • *Opcjonalne maskownice głośnika

Wykończenie: Panel przedni w kolorze stalowo-szarym z ciemnoszarą obudową GRC

Jeśli Rega chciała kontynuować naszą obietnicę klientom, aby dostarczyć wyjątkową wydajność i dobrą wartość za pieniądze, to rosnące koszty prawdziwych oklein MDF sprawiły, że nie mieliśmy innego wyboru, jak poszukiwać innych opcji. Po dekadzie prób i rozwoju głośniki AYA są umieszczone w unikalnej obudowie wyprodukowanej w Wielkiej Brytanii, wykonanej z wzmacnianej włóknem szklanym cementu. Włókna szklane tworzące konstrukcję zmniejszają wagę, jednocześnie zwiększając integralność strukturalną tej 2,5-drożnej obudowy.

Technika ta pozwala stworzyć idealną obudowę głośnika, która poprawia wydajność, oferując jednocześnie wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Proces formowania obudów głośników AYA został opracowany wspólnie z brytyjską firmą, która jest najbardziej znana z produkcji mebli i instalacji betonowych na zamówienie.

Fani Rega wiedzą, że zawsze kwestionowaliśmy marketing i naukę związaną z gramofonami. Eksperymenty i badania pozwoliły nam obalić większość powszechnie przyjętych przekonań i zastosować prawdziwą inżynierię, aby produkować dźwięk światowej jakości w rozsądnych cenach.

Jednak rynek głośników jest bardzo inny, ponieważ istnieje ważna dyscyplina naukowa i inżynieryjna, która stworzyła setki konkurentów na rynku głośników. Sukces wielu głośników zależy od silnego marketingu, ogromnych budżetów reklamowych (które Rega wydaje zerową kwotę) i finansowych zachęt dla sprzedawców. Fundusze, które większość firm produkujących głośniki wydałaby na marketing, Rega przeznaczyła wszystko na badania i rozwój, aby osiągnąć całkowicie unikalną konstrukcję obudowy.

*Maskownice głośnika są dostępne jako opcjonalny dodatek i zostaną dostarczone oddzielnie. Aby utrzymać koszty jak najniżej i uniknąć zbędnego marnotrawstwa, postanowiliśmy nie dołączać maskownic standardowo, ponieważ większość klientów decyduje się ich nie używać. Maskownice można łatwo przymocować za pomocą magnesu do śrub przedniej płyty, aby zapobiec uszkodzeniu stożka lub głośnika wysokotonowego. Są one pokryte wysokiej jakości tkaniną głośnikową, co minimalizuje wpływ zamontowanej maskownicy.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

System 2,5 drożny
Typ obudowy Obudowa pasmowo-przepustowa
Bass-reflex
Z przodu
Impedancja Nominalnie 6 Ω
Czułość 89,5 dB
Głośnik wysokotonowy Rega ZRR
Głośnik nisko-średniotonowy Rega DX-125
Moc znamionowa 110 W
Budowa Cement wzmocniony włóknem szklanym
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 258 x 871 x 215mm
Waga (szt.) 14.1 Kg