W najnowszym, wydaniu magazynu „Audio-Video”, redakcja przetestowała gramofon Planar 1. Do jakich doszli wniosków zapraszamy bezpośrednio do magazynu, poniżej kilka cytatów z testu:

„Jednostka napędowa jest synchroniczny silnik o dużym momencie obrotowym zasilany z zasilacza wtyczkowego prądu przemiennego. Według zapewnień producenta, silnik cechuje niski poziom wibracji własnych i w zasadzie powinien być stosowany w konstrukcjach dwu-, a nawet wielokrotnie droższych.”

„Mówiąc wprost, P-jedynka brzmi nieco powściągliwie, choć z wyczuwalną klasą. Powinna zatem dostarczyć sporo zadowolenia, zwłaszcza początkującym oraz tym, którzy preferują długie sesje odsłuchowe, bez dużych oczekiwań co do jakości dźwięku.”

„Bardzo przystępny cenowo i zarazem zadziwiająco prawidłowo brzmiący gramofon typu plug’n’play, dla początkujących i nie tylko. Jeżeli nie potrzebujecie niczego więcej poza absolutnym minimum sprzętowym i akceptowalnym dźwiękiem z płyt winylowych, które już zaczęliście zbierać, to Rega P1 może być doskonałym wyborem.”

“Audio-Video” | 06/07.2023